Vil du nå Danmarks beslutningstagere?

Ring 31 77 80 46 eller skriv til annonce@altinget.dk

Kontaktoplysninger:

Altinget ApS

Annonceafdeling
Ny Kongensgade 10
1472 København K 

Tlf. 3177 8046

www.altinget.dk/annoncer

 

Vi har telefontid fra mandag til torsdag kl. 8-17, fredag kl. 8-16. 

Alt materiale, til online publicering, modtaget inden kl. 16 mandag til fredag, bliver publiceret samme dag det er modtaget. 


Forespørgsel kan sendes til mail: annonce@altinget.dk

Færdigt materiale bedes sendt til mail: materiale@altinget.dk

 

Vi er i annonceafdelingen opdelt i image- og jobannoncering og ydermere er vi også kundeinddelt. Din virksomhed har derfor en fast medierådgiver tilknyttet. Hvis du er i tvivl om, hvem der er din kontaktperson, er du meget velkommen til at sende os en mail eller ringe. 

Medierådgiverne Allan, Peter, Michelle og Jonas er vores specialister indenfor al jobannoncering. Fordelt således at Allan og Jonas har kunder på Sjælland og Bornholm. Peter har ligeledes kunder på Sjælland samt Fyn og Sønderjylland. Michelle har enkelte kunder på Sjælland og ellers dækker hun Nord- og Midtjylland.

Se nedenstående kontaktdata på hver enkelt. 

Kundechef Tommy er vores specialist indenfor al image- og bannerannoncering, for alle vores kunder i DK. 

Medierådgiver Carl er vores specialist inden for al annoncering i Sverige. 

 

Vil du være en del af Altingets mediesalg?
Kan du sælge, og er du talentfuld og flittig, så er du velkommen til at sende en uopfordret ansøgning til Annoncechef Christian Skipper: Skipper@altinget.dk

Er du nysgerrig på at høre mere om annonceafdelingen som arbejdsplads, kontakt da gerne Christian Skipper på mail: Skipper@altinget.dk

Vi har pt. ingen ledige stillinger, men vi læser altid uopfordret ansøgninger med stor interesse.  

KONTAKT OS

Anders Lage Johannsen

Key account manager

Mail: alj@altinget.dk

Mobil: +4592152694

Carl Lennart Eyton

Kundkonsult

Mail: carl@altinget.se

Jonas Kallehauge Nielsen

Medierådgiver

Mail: kallehauge@altinget.dk

Mobil: +4531471866

Lene Lykke

Mediekoordinator

Mail: lely@altinget.dk

Mobil: +4531774912

Michelle Marie Juul Sørensen

Medierådgiver

Mail: michelle@altinget.dk

Mobil: +4530737772

Peter Bork

Senior Medierådgiver

Mail: bork@altinget.dk

Mobil: +4525112049

Tommy Rauff-Manco

Kundechef

Mail: tommy@altinget.dk

Mobil: +4531192839