Stemmeseddel

Her er din stemmeseddel. Når du klikker på et navn på listen, kan du sammenligne dine svar i testen med kandidatens besvarelse samt læse mere om kandidaten.


Avanceret søgning

Slagelsekredsen i Sjællands Storkreds

Folketingsvalget 2019

A. Socialdemokratiet
Tom Block
Kaare Dybvad Bek
Valgt 2019
Brian Bressendorff
Lennart Damsbo-Andersen
Valgt 2019
Mette Gjerskov
Valgt 2019
Magnus Heunicke
Valgt 2019
Astrid Krag
Valgt 2019
Rasmus Horn Langhoff
Valgt 2019
Henrik Sass Larsen
Valgt 2019
Tanja Larsson
Anne Madsen
Kasper Roug
Valgt 2019
B. Radikale Venstre
Troels Brandt
Henriette Bødewadt
Vibeke Grønbæk
Bo Nygaard Larsen
Line Krogh Lay
Kathrine Olldag
Valgt 2019
Zenia Stampe
Valgt 2019
Jeppe Sørensen
Jeppe Trolle
C. Det Konservative Folkeparti
Brigitte Klintskov Jerkel
Valgt 2019
Mads Andersen
Daniel Blak Pedersen
Naser Khader
Valgt 2019
Stine Pilt Olsen
Michael Suhr
Jesper Wienmann Hansen
D. Nye Borgerlige
Klaus Juel Hansen
Josh Bjørkman
Henrik Engel Elborough
Bo Erik Hansen
Martin Knudsen
Ulrik Nick Lassen
Bob Richard Nielsen
Tonny Voldby Pedersen
Jørn Rasmussen
Thomas Vesth
Janni Walies
Peter Seier Christensen
Valgt 2019
E. Klaus Riskær Pedersen
Birger Niemann
Martin Nordstjerne Rasmussen
F. SF - Socialistisk Folkeparti
Jacob Mark
Valgt 2019
Astrid Carøe
Valgt 2019
Anne Valentina Berthelsen
Valgt 2019
Jan Bjergskov Larsen
Michael Graakjær
Annemette Schønberg Johnsen
Jonas Ghiyati
Charlotte Poulsen
Mogens Stig Møller
Judith Frederiksen
I. Liberal Alliance
Laura Lindahl
Emil Blücher
John Axelsen
Frederik Damgaard
Henrik Boye
Knud Damgaard
Jeppe H. Lindberg
K. Kristendemokraterne
Per Kristensen
Lisbeth Rask Nielsen
Lasse Rasmussen
Bruno Skibbild
Tage Sørensen
Henning Østergaard-Christensen
Eva Guldfred
O. Dansk Folkeparti
Karin Nødgaard
Lars Schmidt
Søren Espersen
Valgt 2019
Jeppe Jakobsen
Merete Dea Larsen
Brian Mørch
Liselott Blixt
Valgt 2019
Henrik Brodersen
Thomas Palmskov
Kim Errebo
René Christensen
Valgt 2019
Githa Nelander
P. Stram Kurs
Rasmus Paludan
Søren Grinderslev
Pernille Pedersen
Chang Claus Lembirk
V. Venstre, Danmarks Liberale Parti
Morten Dahlin
Valgt 2019
Charlotte Bisserup Bechfeldt
Lars-Christian Brask
Louise Schack Elholm
Valgt 2019
Bertel Haarder
Valgt 2019
Jacob Jensen
Valgt 2019
Marcus Knuth
Valgt 2019
Stén Knuth
Valgt 2019
Rasmus Brandstrup Larsen
Sebastian Mylsted-Schenstrøm
Jacob Panton
Lars Løkke Rasmussen
Valgt 2019
Ø. Enhedslisten - De Rød-Grønne
Linda Havanna Hansen
Christian Juhl
Valgt 2019
Eva Flyvholm
Valgt 2019
Bruno Jerup
Mathilde Vinther
Martin Graff Jørgensen
Christian Tastrup
Mehmet Zeki Dogru
Sejer Folke
Å. Alternativet
Rasmus Nordqvist
Valgt 2019
Sascha Faxe
Peter Kjær Hansen
Joan Kragh
Lars Birger Nielsen
Claus Jansson
Kristian Gylling
Kirsten Kock
Anne Grete Kamilles
Charlotte Birk Bruun
Ulla Munksgaard
. Uden for partierne
Pinki Karin Yvonne Jensen