Bliv abonnent
Annonce
Om  
Dorte Juul Hansen

Specialsektoren i Region Nordjylland får ny direktør

3. april 2017 kl. 10.27

Dorte Juul Hansen er blevet ansat som socialdirektør for Specialsektoren i Region Nordjylland. Det skriver regionen i en pressemeddelelse.

I sin nye stilling får Dorte Juul Hansen ansvar for at styre drift og udvikling af regionens 15 tilbud inden for social- og specialundervisningsområdet.

Dorte Juul Hansen er uddannet socialpædagog med efteruddannelse i ledelse og kommer senest fra en stilling som som centerleder i Randers Kommune. Hun tiltræder stillingen 1. maj.

Annonce
Annonce
Annonce

Nyhedsoverblik



Her er de nye ordførere efter valget
Partierne er så småt begyndt at udpege nye socialordførere efter valget. Her kan du læse, hvem det er:

Altinget logo
København | Stockholm | Oslo | Bruxelles
Vi tror på politik
AdresseNy Kongensgade 101472 København KTlf. 33 34 35 40redaktionen@altinget.dkCVR nr.: 29624453ISSN: 2597-0127
Ansv. chefredaktørJakob NielsenDirektørAnne Marie KindbergCFOAnders JørningKommerciel direktørMichael ThomsenFormand og udgiverRasmus Nielsen
Copyright © Altinget, 2026