14. december 2017 kl. 08.17
Med start 1. januar 2018 er Christian Grønning ny partner i kommunikationsbureauet Geelmuyden Kiese.
Det skriver virksomheden i en nyhed på deres hjemmeside.
Grønning startede som direktør for corporate og finansiel kommunikation i kommunikationsbureauet i september 2016. Før det har han blandt andet været hos kommunikationsbureauet Kreab, hvor han fra 2013 til 2016 var partner samt direktør for finansiel kommunikation.
Vil du læse artiklen?
Med adgang til Altinget Kultur kommer du i dybden med Danmarks største politiske redaktion.
Læs mere om priser og abonnementsbetingelser her
Seneste fra Kultur
Indsigt

Peter Skaarup spørger Rasmus StoklundHvilke redskaber anvender myndighederne til at forebygge radikalisering via sociale medier?
Peter Skaarup spørger Jakob Engel-SchmidtHvad er ministerens holdning til, at der på et kommunalt bibliotek afholdes et ramadanarrangement?Besvaret
Udvalget spørger Jakob Engel-SchmidtHvordan tænkes cirkusbranchen inddraget i fordeling af midlerne til cirkus?Besvaret



















