Bliv abonnent
Annonce
Om  
Peter Bruun

Foodservice får ny direktør

26. september 2018 kl. 07.28

Foodservice Danmark har ansat Peter Bruun som ny administrerende direktør. Det skriver Foodservice Danmark i en pressemeddelelse.  

Peter Bruun har tidligere været administrerende direktør hos fødevareproducenten System Frugt og Lagkagehuset. Han udtaler om sin nye stilling hos Foodservice Danmark: 

”Jeg ser frem til en spændende opgave, hvor det overordnede fokus i samarbejde med de mange dygtige medarbejdere og ledelsen i koncernen bliver at sikre, at FoodService Danmark får udnyttet sit store potentiale."

Peter Bruun tiltræder stillingen senest 1. december i år. 

Annonce
Annonce
Annonce
Altinget logo
København | Stockholm | Oslo | Bruxelles
Vi tror på politik
AdresseNy Kongensgade 101472 København KTlf. 33 34 35 40redaktionen@altinget.dkCVR nr.: 29624453ISSN: 2597-0127
Ansv. chefredaktørJakob NielsenDirektørAnne Marie KindbergCFOAnders JørningKommerciel direktørMichael Thomsen
Copyright © Altinget, 2026