Bliv abonnent
Annonce

Helle Skaarup forlader Nørre Vosborg

5. december 2014 kl. 11.34

Helle Skaarup skifter pr. 1. marts til en stilling som forstander på Løgumkloster Refugium. Et kursus- og konferencested, hvor folk kommer for at fordybe sig i livets store spørgsmål. Det skriver Dagbladet Holstebro.

"Her vil jeg i højere grad kunne kombinere mit arbejdsliv med min voksende interesse for eksistens, fordybelse og tro," siger Helle Skaarup, til Dagbladet Holstebro.

I den periode Helle Skaarup har været direktør for Nørre Vosborg, er den gamle herregaard blevet restureret for 100 millioner kroner. 

Annonce
Altinget logo
København | Stockholm | Oslo | Bruxelles
Vi tror på politik
AdresseNy Kongensgade 101472 København KTlf. 33 34 35 40redaktionen@altinget.dkCVR nr.: 29624453ISSN: 2597-0127
Ansv. chefredaktørJakob NielsenDirektørAnne Marie KindbergCFOAnders JørningKommerciel direktørMichael Thomsen
Copyright © Altinget, 2026