13. december 2022 kl. 10.11
Den 1. januar fusionerer Vækstfonden, Danmarks Grønne Investeringsfond og Danmarks Eksportkredit og bliver til Danmarks Eksport- og Investeringsfond. Det bliver samtidig et farvel til Vækstfondens kommunikationschef Katrine Villarreal Villumsen, der stopper efter fusionen.
Det oplyser hun på LinkedIn.
Katrine Villarreal har været konstitueret kommunikationschef siden januar 2022. Før det har hun været både chefkonsulent og kommunikationsrådgiver i Vækstfonden. Men når tre fonde bliver til én, er der kun plads til en kommunikationschef, og det er netop derfor, Katrine Villarreal Villumsen stopper. Hun oplyser, at hun ikke har et nyt job på hånden.
Vil du læse artiklen?
Med adgang til Altinget Erhverv kommer du i dybden med Danmarks største politiske redaktion.
Læs mere om priser og abonnementsbetingelser her
Seneste fra Erhverv
Indsigt

Pernille Vermund spørger Morten BødskovBør pensionsselskaber investere mere i iværksætteri?Besvaret
Udvalget spørger Jacob JensenHvem vil blive ramt på beskæftigelsen ved en halvering af dansk svineproduktion?Besvaret
Udvalget spørger Kaare Dybvad BekHvorfor beskæftiger arbejdsløshedskassen sig med udlejning af erhvervsejendomme som bibeskæftigelse?Besvaret























