Bliv abonnent
Annonce

Kommunikationsdirektør stopper i L&F

15. december 2010 kl. 10.54

Louise Ry stopper efter kort tid som kommunikationsdirektør i Landbrug & Fødevarer. Grunden til den korte ansættelsesperiode er ifølge Landbrug & Fødevarer forskellige opfattelser i tilgangen til arbejdet.

"Når Louise stopper efter at have arbejdet her et lille år, er det fordi hun gerne vil fortsætte sit PR-arbejde med en anden tilgang, end den vi kan tilbyde hende i L&F," skriver Landbrug & Fødevarer i en pressemeddelelse, der fortsætter:

"Louise har udført et flot arbejde med at få kommunikationsområdet til at fungere med nyansættelser, ny pressestrategi, etablering af stort omdømmeprojekt, reetablering af økonomien, forretningsplan og budget for 2011, og hun har skabt fornyet energi og proaktivitet i området. Tidspunktet er derfor velvalgt for alle parter."

Louise Ry tiltrådte stillingen som kommunikationsdirektør i Landbrug & Fødevarer den 1. april 2010.

Annonce
Annonce

Indsigt

Annonce
Altinget logo
København | Stockholm | Oslo | Bruxelles
Vi tror på politik
AdresseNy Kongensgade 101472 København KTlf. 33 34 35 40redaktionen@altinget.dkCVR nr.: 29624453ISSN: 2597-0127
Ansv. chefredaktørJakob NielsenDirektørAnne Marie KindbergCFOAnders JørningKommerciel direktørMichael Thomsen
Copyright © Altinget, 2026