Bliv abonnent
Annonce
Om  
Lars Borst Hansen
Casper Sand

Tidligere skoleleder skal være chef i Lemvig Kommune

Casper Sand er uddannet lærer og har desuden en kadidatgrad i pædagogik. Han bor i Holstebro sammen med sin kone og deres to døtre.
Casper Sand er uddannet lærer og har desuden en kadidatgrad i pædagogik. Han bor i Holstebro sammen med sin kone og deres to døtre.Foto: Lemvig Kommune/Pressefoto
31. oktober 2026 kl. 10.55

Lemvig Kommune har ansat Casper Sand som chef for dagtilbud, skoler og fritid. Han tiltræder stillingen 1. december 2026.

Det skriver Lemvig Kommune i en pressemeddelelse.

“Jeg har fulgt de flotte resultater, som er skabt i Lemvig Kommune, og jeg har en stærk tro på, at der i denne praksis ligger mange svar på, hvordan vi klarer morgendagens udfordringer, når vi møder dem,” siger Casper Sand om sin nye stilling.

Annonce
IconNyeste job

Indsigt

Annonce
Altinget logo
København | Stockholm | Oslo | Bruxelles
Vi tror på politik
AdresseNy Kongensgade 101472 København KTlf. 33 34 35 40redaktionen@altinget.dkCVR nr.: 29624453ISSN: 2597-0127
Ansv. chefredaktørJakob NielsenUdgives afJP/Politikens Hus A/S
Copyright © Altinget, 2026