Bliv abonnent
Annonce
Om  
Signe Tychsen Philip

Dansk Industri finder ny vicedirektør i egne rækker

"Har fået ny titel i dag - beholder heldigvis ansvarsområder og udsigt. Jeg er blevet udnævnt til vicedirektør i DI - Dansk Industri, " oplyser Signe Tychsen Philip på LinkedIn.
"Har fået ny titel i dag - beholder heldigvis ansvarsområder og udsigt. Jeg er blevet udnævnt til vicedirektør i DI - Dansk Industri, " oplyser Signe Tychsen Philip på LinkedIn.Foto: Ida Marie Odgaard/Ritzau Scanpix
27. juni 2024 kl. 13.01

Efter to et halvt år som underdirektør i Dansk Industri har Signe Tychsen Philip fået en ny titel. Fremover vil hun være vicedirektør for erhvervsorganisationen, skriver hun på LinkedIn.

"Tak til min chef Kim Graugaard og DIs direktion for tilliden og opbakningen. Det er meget påskønnet og giver mod til at fortsætte ude på planken i kampen for gode løsninger til glæde for DIs medlemmer," skriver hun.

På trods af den nye titel beholder Signe Tychsen Philip sine ansvarsområder.

Læs også

Annonce
Annonce
Annonce
Altinget logo
København | Stockholm | Oslo | Bruxelles
Vi tror på politik
AdresseNy Kongensgade 101472 København KTlf. 33 34 35 40redaktionen@altinget.dkCVR nr.: 29624453ISSN: 2597-0127
Ansv. chefredaktørJakob NielsenDirektørAnne Marie KindbergCFOAnders JørningKommerciel direktørMichael ThomsenFormand og udgiverRasmus Nielsen
Copyright © Altinget, 2026