
6. maj 2024 kl. 09.43
Rud Pedersen meddeler tilføjelsen af to nye partnere til deres virksomhed. Administrerende direktør Jens Hjorth-Larsen og chef for 'advocacy' Maria Larsson er begge officielt tiltrådt som partnere.
Det skriver Rud Pedersen på Linkedin.
Læs også
"Ingen, som har arbejdet sammen med de to, kan være i tvivl om, at de er blandt Danmarks dygtigste rådgivere. Dertil spiller de begge centrale roller i implementeringen af vores nye organisation og strategi," udtaler Martin Løntoft, bestyrelsesformand for Rud Pedersen.
Jens Hjorth-Larsen har de seneste 15 måneder som direktør ledet en omstrukturering af Rud Pedersen, herunder en fusion med King Street.
- De har brugt årevis på at bekæmpe hinanden. Nu vil de genrejse Konservative som det store centrumhøjre-folkeparti
- Vermund væmmes ved det yderste højre: "En syg tanke, at vi defineres af gener"
- Redaktør: V og K har med et læk understreget den største knast i forhandlingerne
- Fra dag ét var målet, at hun skulle tilbage. Men pludselig nagede et spørgsmål Mai Mercado
- Helle Ib: Lars Løkkes ord udstiller, hvad der er i vente. Det kommer til at gøre ondt på S og venstrefløjen





































