
5. november 2025 kl. 10.30
I slutningen af sommeren stoppede den tidligere DR-vært Camilla Thorning som pressechef hos Finans Danmark. I den forbindelse annoncerede hun, at hun ville kaste sig ud i livet som selvstændig.
Tilværelsen som selvstændig ser ud til at blive sat på pause. I et opslag på LinkedIn fortæller Camilla Thorning, at hun 1. januar tiltræder som kommunikationschef i Landbrug & Fødevarer med ansvar for afdelingen Kommunikation & Branding. En stilling, der løber frem til sommer.
{{toplink}}
Læs Altinget
Du får politiske nyheder om Erhverv fra Danmarks største politiske redaktion - og adgang til den mest levende debat.
Læs mere om priser og abonnementsbetingelser her
Seneste fra Erhverv
Læs også
”Nogle gange kommer der muligheder, man bare må sige ja til,” skriver Camilla Thorning og fortsætter:
Indsigt

Pernille Vermund spørger Morten BødskovBør pensionsselskaber investere mere i iværksætteri?Besvaret
Udvalget spørger Jacob JensenHvem vil blive ramt på beskæftigelsen ved en halvering af dansk svineproduktion?Besvaret
Udvalget spørger Kaare Dybvad BekHvorfor beskæftiger arbejdsløshedskassen sig med udlejning af erhvervsejendomme som bibeskæftigelse?Besvaret
- Danmarks næstrigeste mand skal flyve topministre rundt i luksusfly
- Rød tænketank advarer partier om at give efter for Løkkes skattelettelser: Vil øge uligheden "voldsomt"
- Ørsted foreslog embedsmænd stort havvindprojekt som løsning på dansk-norsk kabelkrise
- Vismænd med opsigtsvækkende forslag: Vil give klassiske fagforeninger særlig skattefordel
- Her holder politikerne tale grundlovsdag 2026






















