Bliv abonnent
Annonce

Ugens embedsmand etablerer et nyt internationalt kontor i Danmarks Fængsler

Nogle gange kan det være nemmere at sætte sig ved et nyt bord, hvor sagerne bare ruller ind, som de plejer, men med nye rammer opstår også nye muligheder, lyder det fra Lisbeth Gro Nielsen.
Nogle gange kan det være nemmere at sætte sig ved et nyt bord, hvor sagerne bare ruller ind, som de plejer, men med nye rammer opstår også nye muligheder, lyder det fra Lisbeth Gro Nielsen.Foto: Privat foto
19. marts 2026 kl. 02.00

Hvilken opgave tager din tid i øjeblikket?

"I Styrelsen for Danmarks Fængsler er vi i gang med at etablere et nyt kontor for Rigsanliggender og Internationale Forhold.

Jeg bruger i øjeblikket derfor en del tid på rekrutteringsproces og ansættelsessamtaler. Vi oplever heldigvis meget stor interesse fra kvalificerede ansøgere, både til stillinger her i kontoret og andre steder i styrelsen.

Annonce
Annonce
IconNyeste job
Vis alle

Annonce
Altinget logo
København | Stockholm | Oslo | Bruxelles
Vi tror på politik
AdresseNy Kongensgade 101472 København KTlf. 33 34 35 40redaktionen@altinget.dkCVR nr.: 29624453ISSN: 2597-0127
Ansv. chefredaktørJakob NielsenDirektørAnne Marie KindbergCFOAnders JørningKommerciel direktørMichael ThomsenFormand og udgiverRasmus Nielsen
Copyright © Altinget, 2026