10. november 2022 kl. 10.58
Når Heidi Marie Torm i det nye år starter hos LB forsikring i en stilling som IT-koncerndirektør, bliver det samtidig et farvel til en mere end 15-årig lang karriere hos forsikringsselskabet Topdanmark.
Det skriver Ritzau.
LB Forsikring har taget sig god tid til at finde den rigtig profil til stillingen, oplyser Steen Holse Andersen, der er vicedirektør og som bliver Heidi Marie Torms nærmeste chef.
Vil du læse artiklen?
Med adgang til Altinget Erhverv kommer du i dybden med Danmarks største politiske redaktion.
Læs mere om priser og abonnementsbetingelser her
Seneste fra Erhverv
Indsigt

Pernille Vermund spørger Morten BødskovBør pensionsselskaber investere mere i iværksætteri?Besvaret
Udvalget spørger Jacob JensenHvem vil blive ramt på beskæftigelsen ved en halvering af dansk svineproduktion?Besvaret
Udvalget spørger Kaare Dybvad BekHvorfor beskæftiger arbejdsløshedskassen sig med udlejning af erhvervsejendomme som bibeskæftigelse?Besvaret
- Alternativet stiller økonomisk hovedkrav til nye regeringsforhandlinger
- Han er kendt som en af euroens fædre. Nu kommer han med særlig advarsel til EU
- Løkke varsler modtræk til Trumps medicinpriskrig
- Enhedslisten vil have åbenhed om aftaler efter stemmehandel mellem S og Alternativet: "Det skylder man vælgerne"
- Tusindvis af udlændinge har fået job på ny og lavere beløbsordning




















