Bliv abonnent
Annonce

Dansk Ungdoms Fællesråd får ny ledelse

"Jeg er stolt, glad og ydmyg over at være blevet genvalgt til to år mere i spidsen for den organiserede danske ungdom i DUF," siger Kasper Sand Kjær.
"Jeg er stolt, glad og ydmyg over at være blevet genvalgt til to år mere i spidsen for den organiserede danske ungdom i DUF," siger Kasper Sand Kjær.Foto: Sara Galbiati
4. december 2017 kl. 10.30

Dansk Ungdoms Fællesråd har på weekendens delegeretmøde valgt ny politisk ledelse.

Kasper Sand Kjær fra Danmarks Socialdemokratiske Ungdom, der har været formand de seneste to år, fortsætter på posten, mens Jens Nicolaj Malskær fra Det Danske Spejderkorps er blevet valgt som ny næstformand.

Det skriver Dansk Ungdoms Fællesråd i en pressemeddelelse.

Annonce
Annonce

Indsigt

Annonce
Altinget logo
København | Stockholm | Oslo | Bruxelles
Vi tror på politik
AdresseNy Kongensgade 101472 København KTlf. 33 34 35 40redaktionen@altinget.dkCVR nr.: 29624453ISSN: 2597-0127
Ansv. chefredaktørJakob NielsenDirektørAnne Marie KindbergCFOAnders JørningKommerciel direktørMichael Thomsen
Copyright © Altinget, 2026