Køb abonnement
Annonce

Her er delaftalerne på finansloven

Foto: Pressefoto - Finansministeriet
13. november 2014 kl. 10.50, opdateret 13. november 2014 kl. 12.20

Siden mandag har regeringen, Enhedslisten og SF præsenteret en række delaftaler på finansloven, og torsdag middag kunne partierne så præsentere den samlede aftale om finansloven for 2015. 

Se de forskellige delaftaler her:

Den grønne delaftale
Der afsættes 100 mio. kr. årligt i perioden 2015-2018. Midlerne målrettes indsatser, der styrker natur, biodiversitet og miljø, omstilling til økologi i fødevareproduktionen, udvikling og demonstration af ny miljøteknologi samt udviklingen af cirkulær økonomi og deleøkonom. Læs mere her.

Allerede abonnent? Log ind

Altinget Privat

Tror du også på politik?

0 kr. første måned

Fortsætter til 129 kr./måned


Abonnementet fortsætter til normalpris, 129 kr./md. efter en måned. Mindstepris: 0 kr. Opsig når du vil til udgangen af indeværende abonnementsperiode. Tilbuddet gælder kun, hvis du ikke har abonneret på Altinget Privat de seneste seks mdr.

Annonce
Annonce
IconNyeste job
Vis alle

Annonce
Altinget logo
København | Stockholm | Oslo | Bruxelles
Vi tror på politik
AdresseNy Kongensgade 101472 København KTlf. 33 34 35 40redaktionen@altinget.dkCVR nr.: 29624453ISSN: 2597-0127
Ansv. chefredaktørJakob NielsenDirektørAnne Marie KindbergCFOAnders JørningKommerciel direktørMichael ThomsenFormand og udgiverRasmus Nielsen
Copyright © Altinget, 2026