Køb abonnement
Annonce

Folketingets årbog er udgivet

16. februar 2015 kl. 10.51

Folketingstidende er klar med et nyt bind af Årbog & Registre. Der er tale om årbogen for folketingsåret 2007-08. Årbogen indeholder registre til det trykte Folketingstidende, statistikker om folketingsarbejdet og omtale af parlamentariske sager m.v.

Udgivelsen af årbogen 2007-08 har været forsinket, men det er planen, at det sidste bind, Årgang & Registre 2008-09, skal udkomme i løbet af 2015.

Folketidende på nettet
Siden folketingsåret 2009-10 har man kun kunnet finde Folketingstidende elektronisk på folketingstidende.dk. Derfor er næste årbog, Årbog & Registre 2008-09, også sidste trykte udgave.

Allerede abonnent? Log ind

Altinget Privat

Tror du også på politik?

0 kr. første måned

Fortsætter til 129 kr./måned


Abonnementet fortsætter til normalpris, 129 kr./md. efter en måned. Mindstepris: 0 kr. Opsig når du vil til udgangen af indeværende abonnementsperiode. Tilbuddet gælder kun, hvis du ikke har abonneret på Altinget Privat de seneste seks mdr.

Annonce
Annonce
IconNyeste job
Vis alle

Annonce

Nyhedsoverblik




Altinget logo
København | Stockholm | Oslo | Bruxelles
Vi tror på politik
AdresseNy Kongensgade 101472 København KTlf. 33 34 35 40redaktionen@altinget.dkCVR nr.: 29624453ISSN: 2597-0127
Ansv. chefredaktørJakob NielsenDirektørAnne Marie KindbergCFOAnders JørningKommerciel direktørMichael ThomsenFormand og udgiverRasmus Nielsen
Copyright © Altinget, 2026