Hvem skal vinde Folkemødets dialogpris?

16. juni 2016 kl. 10.45
Torsdag begynder Folkemødet i Allinge på Bornholm, og det bliver fire dage i debattens, samfundets og ikke mindst dialogens tegn.
Og netop den gode dialog bliver særligt hyldet på Folkemødet, hvor Dialogprisen endnu en gang skal uddeles.
Sidste år vandt Radikales miljøordfører, Ida Auken, prisen, og det er en pris, der virkelig har betydet noget for hende.
Allerede abonnent? Log ind
Altinget Privat – til private læsere
Følg den nye regering med journalistik, der ikke vælger side.
0 kr. for 14 dage
Fortsætter til 129 kr./måned
Tilbuddet udløber den 30. juni 2026. Abonnementet fortsætter til normalpris, 129 kr./md. efter 14 dage. Mindstepris: 0 kr. Opsig når du vil til udgangen af indeværende abonnementsperiode. Tilbuddet gælder kun, hvis du ikke har abonneret på Altinget Privat de seneste seks mdr.
Indsigt
- Kvinderne i overtal for første gang: Se alle de nye ministre
- Mette Frederiksen danner regering efter rekordforhandlinger. Her er, hvad vi ved
- Politisk økonom: Løkke og Dragsted kan enes om en grøn industripolitik, hvis Løkke forlader nullernes dogmer
- Syv politikere bliver ministre for første gang: Lær dem at kende her
- Holstein: Frederiksen endte med den eneste mulige regering







































