S: Flere exitprogrammer for unge radikaliserede

Onsdag fortsætter forhandlingerne om at bekæmpe radikaliserede miljøer. Og her møder flere af partierne op med konkrete bud på, hvordan udfordringen og problemerne skal løses.
Socialdemokraterne og formand Mette Frederiksen tager særligt et forslag med til forhandlingerne, som foregår hos udlændinge- og integrationsminister Inger Støjberg (V).
”Vi foreslår konkret flere exitprogrammer,” siger Metter Frederiksen til TV 2 News og fortsætter:
Altinget Privat
Tror du også på politik?
0 kr. første måned
Fortsætter til 129 kr./måned
Abonnementet fortsætter til normalpris, 129 kr./md. efter en måned. Mindstepris: 0 kr. Opsig når du vil til udgangen af indeværende abonnementsperiode. Tilbuddet gælder kun, hvis du ikke har abonneret på Altinget Privat de seneste seks mdr.
- Han var departementschef i Finansministeriet. Nu kommer han med et opråb til ny regering
- De har brugt årevis på at bekæmpe hinanden. Nu vil de genrejse Konservative som det store centrumhøjre-folkeparti
- Helle Ib: Lars Løkkes ord udstiller, hvad der er i vente. Det kommer til at gøre ondt på S og venstrefløjen
- Lars Olsen: Socialdemokratiet fik hug i landdistrikterne. Det skal de handle på nu
- Rosenkilde fortryder ikke millionaftale om spildte stemmer: "Det er fair nok"































