16. december 2016 kl. 14.00
I sommer fyldte Folkemødet på Bornholm fem år. Den store demokratifestival har vokset sig større for hvert år, og det kræver arbejdskraft.
Folkemødet har derfor ansat to nye medarbejdere på posterne som produktionsansvarlig og koordinator.
Jørgen Jepsen fra Lyngby skal være produktionsansvarlig og står dermed for at designe hele festivalområdet og være afviklingschef på det store demokratiske møde mellem borgere, politikere og forskellige organisationer.
Anita Aird er bornholmer og har de seneste år været marketingkoordinator for Færgen. Hun skal nu være koordinator for Folkemødet.
Artiklen var skrevet af
Omtalte personer
Indsigt
- Han er kendt som en af euroens fædre. Nu kommer han med særlig advarsel til EU
- Özlem Cekic: Her er de to ting, der afgør, om du er dansker
- Eksperter: 46 landes udlændingeopråb til dommerne i Strasbourg frikender ikke udvisningsreform
- Aarhus-borgmester: Det giver mig kuldegysninger, at vi er ved at få københavnske tilstande
- Her er, hvad der skete, da Mette Frederiksen skabte vild forargelse med udtalelse om børn, big tech og cigaretter


















































